Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Prodej nových vozů v EU roste, největší zájem je o volkswagen

Prodej nových osobních automobilů v Evropské unii se v dubnu zvýšil o 6,9 procenta na 1,166 miliónu vozů. Evropský automobilový trh tak rostl už dvacátý měsíc po sobě, sdělilo v úterý Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA). Za první čtyři měsíce roku se počet nových registrací osobních vozů zvýšil meziročně o 8,2 procenta.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Prodej nových vozů v EU roste, největší zájem je o volkswagen

Letošní duben byl pro evropský trh nejlepší od roku 2009. Růst zaznamenaly všechny hlavní evropské trhy, zejména Itálie, kde prodej vyskočil o 24 procent. Silný byl také nárůst odbytu v Německu a Británii.

Údaje českého Svazu dovozců automobilů minulý týden ukázaly, že prodej nových osobních aut v tuzemsku od ledna do dubna meziročně vzrostl o 22 procent na 73 833 vozů.

Nejprodávanější značkou zůstává německý Volkswagen. Sesterská značka Škody z koncernu Volkswagen Group zaznamenala nárůst registrací o 5,4 procenta na více než 148 tisíc vozů a celá skupina registrovala zvýšení prodeje v EU o 5,6 procenta na téměř 305 tisíc aut.

Nejvíce z velkých výrobců posílila společnost Renault Group, jejíž prodej stoupl o 14,9 procenta. Odbyt francouzské značky Renault meziročně posílil o 15 procent, zatímco rumunská dceřiná firma Dacia vykázala přírůstek o 14,5 procenta.

Může se Vám hodit na službě Firmy.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků