Hlavní obsah

Problémy vozů Honda Accord si berou na mušku americké úřady

Americký regulační úřad zvažuje, zda zahájí vyšetřování možných problémů s bezděčným zrychlením hybridních vozů Accord japonské automobilky Honda. Uvedl to v pondělí americký Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA).

Problémy vozů Honda Accord si berou na mušku americké úřady

Úřad dostal stížnost od ženy, která uvedla, že její vůz Accord sám zrychlil a v červenci 2005 způsobil nehodu. Auto narazilo do protijedoucího vozidla a její spolucestující přišel o život. Zranilo se i několik dalších lidí.

NHTS nyní zkoumá, zda nařídí svolání vozů do opraven. Případné rozhodnutí by se dotklo 25 000 vozů, napsala agentura AP.

Honda již letos v srpnu svolala k bezplatným opravám téměř 400.000 osobních vozů Accord, Civic a Element prodaných na americkém trhu. Vozy mají problém se zapalováním u vozů s automatickou převodovkou. Kvůli tomuto problému firma svolala své vozy do servisů od roku 2003 již potřetí.

Čistý zisk japonské automobilky ve druhém finančním čtvrtletí meziročně stoupl o zhruba 150 procent na 136 miliard jenů (asi 29,7 miliardy Kč) díky růstu prodeje v Asii. Tržby společnosti se ve čtvrtletí končícím v září zvýšily téměř o deset procent na 2,25 biliónu jenů. V celém finančním roce nyní firma očekává čistý zisk 500 miliard jenů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků