Hlavní obsah
Do továrny přišlo víc než 80 tisíc lidí Foto: Radek Plavecký, Právo

Přes 80 tisíc lidí prošlo v sobotu továrnu Škoda Auto

V závodu Škoda Auto proudily během soboty davy lidí. Mladoboleslavská automobilka otevřela své brány veřejnosti a lidé se dostali na téměř všechna místa závodu, která jsou jinak zapovězena.

Do továrny přišlo víc než 80 tisíc lidí Foto: Radek Plavecký, Právo
Přes 80 tisíc lidí prošlo v sobotu továrnu Škoda Auto

Tahákem byly nejen samotné výrobní linky, ale zejména ty provozy, které jsou jinak velmi přísně střežené a vstup sem nemají obvykle možný ani všichni zaměstnanci, natož jiní lidé. Jde o vývojové centrum motorů či designerské centrum.

Před čtyřmi lety, kdy byly brány automobilky naposledy veřejnosti otevřeny, přišlo sem kolem 70 tisíc lidí. Údaje o počtu návštěvníků během této soboty nasvědčovaly, že návštěvnický rekord z roku 2011 bude překonán. „Během celého dne přišlo přes 80 tisíc návštěvníků,“ potvrdila odpoledne mluvčí Škoda Auto Jana Bahníková.

Lidé měli možnost navštívit místa, která jsou jinak veřejnosti zapovězena.

Foto: Radek Plavecký, Právo

Mladoboleslavská automobilka otevřela své brány veřejnosti

Foto: Radek Plavecký, Právo

Lidé si prohlédli novou budovu, kde se vyvíjejí a zkoušejí motory či převodovky například na to, aby vydržely extrémní podmínky jízdy v mrazu, prachu či na zaplácených cestách. Nahlédnout mohli do designerského centra, kde viděli i nový model superb combi, který ještě oficiálně nevyjel na silnice. Také mohli sledovat, jak se pod rukama designerů tvoří nové tvary vozů na modelech ze speciální tvarovací hmoty.

V hlavním areálu, kde jsou výrobní linky, procházely davy halami svařovny, lakovny a všech dalších provozů. Ani na volném prostranství mezi halami nebylo prázdno. Vznikly tu pódia, kde se střídali muzikanti od kapely Buty, přes Lucii po Věru Špinarovou.

Do továrny přišlo víc než 80 tisíc lidí

Foto: Radek Plavecký, Právo

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků