Hlavní obsah

Přenést číslo mobilu bude možné až po vypršení smlouvy

Lidé budou moci používat své mobilní číslo po přechodu ke konkurenčnímu operátorovi, až když jim vyprší smlouva na dobu určitou uzavřená s předchozím operátorem. Rozhodl o tom v úterý Nejvyšší správní soud, který tak vyhověl společnosti T-Mobile, jež napadla příslušné opatření Českého telekomunikačního úřadu.

Přenést číslo mobilu bude možné až po vypršení smlouvy

Podle opatření ČTÚ pozbývala smlouva se současným operátorem při přechodu zákazníka s jeho mobilním číslem ke konkurenci platnosti. To se nelíbilo firmě T-Mobile, podle které by tak klient od zavedení data přenositelnosti mohl smlouvu ukončit kdykoliv, třeba i měsíc po jejím uzavření. Firmě by to přineslo ztráty, protože klienti se smlouvami na dobu určitou dostávají výhodnější tarify i telefony.

Soud příslušnou pasáž v opatření ČTÚ zrušil. Podle jeho verdiktu zůstanou smlouvy zákazníků s mobilními operátory v platnosti i v okamžiku přenesení čísla.

T-Mobile se na soud obrátil koncem srpna. Podle rozhodnutí ČTÚ musejí operátoři nejdéle do 15. ledna příštího roku umožnit klientům přechod ke konkurenci s ponecháním jejich původního čísla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků