Hlavní obsah

PPF klesl čistý zisk o třetinu na 216 miliónů eur

Skupině PPF loni klesl podle mezinárodních účetních standardů čistý zisk zhruba o třetinu na 216 miliónů eur (5,56 miliardy Kč). Aktiva skupiny stoupla loni o 16 procent na rekordních 14,36 miliardy eur (366 miliard Kč).

PPF klesl čistý zisk o třetinu na 216 miliónů eur

"Meziroční pokles zisku je důsledkem mimořádnosti výsledku v roce 2010 především v Energetickém a průmyslovém holdingu, a nevypovídá proto o dlouhodobém vývoji výnosnosti aktiv skupiny PPF," uvedl finanční ředitel skupiny Pavel Horák.

Další růst hodnoty aktiv potvrzuje podle něj správně nastavenou investiční strategii skupiny. Jejím základem je odvětvová diverzifikace a zaměření na investice vyšší než 100 miliÓnů eur (2,6 miliardy Kč).

Hlavním tahounem PPF je ruský Home Credit

Čistý zisk tvoří především rekordní výsledky ruského Home Creditu a stabilní výsledky hlavních investic, ve kterých skupina drží významný vliv, mimo jiné v Generali PPF Holdingu, Nomos-Bank či Polymetalu.

PPF v roce 2011 dokončila významné projekty jako završení akvizice 100 procent v ruském retailovém řetězci Eldorado, restrukturalizace podílu v Energetickém průmyslovém holdingu, získání polovičního podílu v Sazce, nové developerské projekty v Rusku či vstup do zemědělského byznysu rovněž v Rusku.

Celkový objem vlastního kapitálu PPF se snížil o tři procenta na 4,268 miliardy eur (110 miliard Kč). Tento pokles způsobilo především dokoupení podílu 49,9 procenta podílu v Eldoradu.

Skupina PPF, jejímž hlavním akcionářem je Petr Kellner, je jednou z největších investičních a finančních skupin ve střední a východní Evropě. Zabývá se aktivitami od bankovnictví a pojišťovnictví přes nemovitosti, energetiku, těžbu nerostů po ruský obchodní řetězec se spotřební elektronikou. Působnost PPF sahá ze střední a východní Evropy přes Rusko až do Asie.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků