Hlavní obsah
Průměrná cena pohonných hmot v ČR k 2. lednu Foto: David Ryneš, Novinky

Pohonné hmoty už osmý týden zlevňují

Benzín a nafta u čerpacích stanic v Česku zlevnily osmý týden v řadě. Průměrná cena benzínu Natural 95 klesla za týden o 25 haléřů na 31,70 koruny za litr. Nafta zlevnila o 31 haléřů na 32,23 koruny za litr, vyplývá z údajů firmy CCS.

Průměrná cena pohonných hmot v ČR k 2. lednu Foto: David Ryneš, Novinky
Pohonné hmoty už osmý týden zlevňují

Nejdražší paliva z celého Česka zůstávají nadále v Praze, kde za benzín řidiči zaplatí v průměru 32,84 koruny za litr a za naftu 33,09 koruny za litr. V žádném jiném kraji nestojí litr dieselu více než 33 korun.

Naopak nejlevněji vyjdou pohonné hmoty v Jihočeském kraji. Tamní čerpací stanice prodávají benzín v průměru za 31 Kč za litr. Naftu tam lze pořídit za 31,50 Kč.

Nafta je dražší než benzín od začátku loňského listopadu, předtím tomu tak bylo naposledy v březnu 2015.

„Pohonné hmoty dělají hned zkraje roku řidičům radost. Dále citelně zlevňují, a navazují tak na trend sklonku roku minulého. Důvodem je pokles cen ropy na světových trzích, způsobený nyní zejména obavou z letošního citelného zpomalení americké a potažmo světové ekonomiky,” komentoval hlavní ekonom Czech Fund Lukáš Kovanda. Takové zpomalení by podle něj trvaleji oslabilo poptávku po ropě a působilo tudíž ve směru jejího dalšího zlevňování.

„V dalším týdnu budou pohonné hmoty dále zlevňovat, i když pomalejším tempem než v uplynulých sedmi dnech. Ceny jak benzínu, tak nafty poklesnou o dalších patnáct až dvacet haléřů na litr,” odhadl ekonom.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků