Hlavní obsah
Josef Monsport na archivním snímku z roku 2013 Foto: Václav Šálek, ČTK

Po lhůtě k vystěhování nebude správce H-Systemu jednat unáhleně

Po uplynutí měsíční lhůty k vystěhování lidí z domů v Horoměřicích nepřistoupí konkurzní správce H-Systemu Josef Monsport k unáhleným a překotným krokům. Obyvatele domů opětovně vyzývá, aby ho kontaktovali. Uvedl to ve čtvrtek v prohlášení, které mají Novinky k dispozici.

Josef Monsport na archivním snímku z roku 2013 Foto: Václav Šálek, ČTK
Po lhůtě k vystěhování nebude správce H-Systemu jednat unáhleně

„Nebudeme činit žádné překotné ani unáhlené kroky po dni 23. 8. 2018, tedy po uplynutí měsíční lhůty stanovené v rozsudku Nejvyššího soudu, což je avizováno od počátku komunikace s médii, a domníváme se, že tento náš postoj zanikl,” uvedl Monsport v prohlášení, pod kterým jsou podepsáni ještě zástupkyně správce Iva Fialová Ištvánková a předseda věřitelského výboru Petr Pavel. V dané situaci hodlají postupovat uvážlivě.

Přehledně: Spory v kauze H-System se táhnou od 90. let
V 90. letech minulého století si chtěli pořídit dostupné bydlení, místo toho na ně čekala po krachu stavební firmy léta soudních pří. Tak by se dala ve stručnosti shrnout kauza H-System. [celá zpráva]

Správci i předseda věřitelského výboru jsou připraveni s jednotlivými občany, kteří obývají bytové domy v Horoměřicích, jednat o dalším postupu. Nutné je dodržet pravidla konkurzního řízení, zdůraznili.

Opětovně vyzvali obyvatele domů, aby se se správci spojili a začali konstruktivně jednat o řešení nastalého stavu. „Situaci nevyřeší komunikace přes média a ani neochota komunikovat či mlčení, takovéto postoje by vedly ke zbytečnému vyhrocení situace,” uvedli.

Nejvyšší soud tento týden rozhodl, že lidé sdružení v družstvu Svatopluk musí do jednoho měsíce vyklidit byty v osmi domech v Horoměřicích. Týká se to téměř 60 rodin. Družstvo podá příští týden stížnost k Ústavnímu soudu. V pondělí se čeká jednání s konkurzním správcem, jehož zprostředkovatelem bude premiér Andrej Babiš (ANO).

Poškozených v kauze H-System je dohromady více než tisíc, po pádu H-Systemu v roce 1997 přišli dohromady o miliardu korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků