Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ivan Blažek , Právo

Plzeňské hutě Pilsen Steel propustí téměř 500 zaměstnanců

Plzeňské hutě a kovárny Pilsen Steel propustí 477 zaměstnanců. Informovala o tom Česká televize, které to potvrdila předsedkyně odborů společnosti. Společnost je v konkurzu a v lednu loňského roku ukončila veškerou výrobu.

Ilustrační foto Foto: Ivan Blažek , Právo
Plzeňské hutě Pilsen Steel propustí téměř 500 zaměstnanců

Pracovníci ve firmě skončí k 31. březnu letošního roku. Ve společnosti následně zůstane 47 zaměstnanců.

Do insolvenčního řízení, které začalo loni 19. června, se přihlásilo 87 věřitelů, kterým má podnik dlužit 9,4 miliardy korun.

Insolvenční správce tehdy odmítl pohledávky ve výši 7,8 miliardy korun, včetně těch od tří největších věřitelů – ruských bank Vněšekonombanka, VEB Kapital a Mezinárodní investiční banky.

Hutě a kovárny, které kdysi tvořily srdce plzeňské Škodovky, koupila v roce 2004 ruská skupina OMZ. Ta v roce 2010 podnik prodala ruskému podnikateli Igoru Šamisovi. Poté nastaly problémy a v červnu 2012 musely ocelárny zastavit výrobu, protože neměly na energie a suroviny.

Podnik vyhlásil úpadek, ale už v říjnu 2012 se začala výroba znovu rozbíhat, tehdejší restrukturalizace však stála místo zhruba 150 z původních devíti set zaměstnanců. Jejich počet se poté dále snižoval.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků