Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Platby mezi bankami mohou mít zpoždění, varovala Česká spořitelna

Česká spořitelna (ČS) přišla ve čtvrtek s upozorněním pro své klienty, že jejich tuzemské platby mohou nabrat zpoždění. Důvodem je podle ČS technická chyba na straně České národní banky (ČNB), kterou však centrální banka vyvrátila.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Platby mezi bankami mohou mít zpoždění, varovala Česká spořitelna

„Z důvodu technické chyby na straně České národní banky mohou být platby z/do jiných bank zpožděny. ČNB na odstranění závady intenzivně pracuje,“ uvedla Česká spořitelna na stránce svého internetového bankovnictví Servis 24.

Platby v rámci České spořitelny jsou zpracovány bez zpoždění.

„Všechny hotovostní i bezhotovostní platební systémy ČNB v tuto chvíli fungují normálně. Závada byla odstraněna,“ uvedla pro Novinky bez dalších podrobností Petra Hájková z odboru komunikace ČNB.

Jak doplnil mluvčí ČNB Marek Petruš, závadu vykazovalo zařízení telekomunikační firmy, které umožňuje zprostředkování přístupu bank k informačnímu systému platebního styku a z toho důvodu je umístěné v budově ČNB.

„ČNB ho neprovozuje ani nespravuje. Za závadu na zařízení externí telekomunikační společnosti, které je umístěné v budově ČNB na žádost obchodních bank, ČNB nenese a nemůže nést odpovědnost,“ dodal Petruš s tím, že závada byla odstraněna nedlouho po 14. hodině odpoledne.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků