Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Lukáš Táborský, Právo

Pivovar Staropramen zastavil kvůli záplavám výrobu

Společnost Pivovary Staropramen v pondělí nad ránem v souvislosti se záplavami z preventivních důvodů přerušila výrobu ve svém pivovaru na pražském Smíchově. Distribuční areál pivovarské společnosti v Radotíně ráno zaplavila voda, a je proto zcela uzavřen. V pondělí to sdělil mluvčí tuzemské pivovarské dvojky Pavel Barvík.

Ilustrační foto Foto: Lukáš Táborský, Právo
Pivovar Staropramen zastavil kvůli záplavám výrobu

„Jedná se o preventivní opatření, kterým chceme zajistit bezpečí našich zaměstnanců, minimalizovat případná rizika a usnadnit práci záchranným složkám snížením dopravní zátěže v Praze,“ zdůvodnil přerušení výroby v pivovaru Barvík.

„Jsme si vědomi závažnosti této situace, proto od počátku záplav aktivně komunikujeme s krizovými týmy městských částí Praha 5 a Praha 16 a podnikáme veškeré kroky k minimalizaci negativních dopadů,“ uvedl Barvík k uzavření skladu v Radotíně. „Zároveň se připravujeme na další kroky v souvislosti s dalším vývojem,“ dodal.

Vltava v Praze bude oproti původním předpokladům kulminovat později, než se původně očekávalo, patrně až v odpoledních hodinách. Korytem řeky protéká 2840 metrů krychlových vody za sekundu, normální průtok je přitom 149 kubíků, řekla kolem 9.30 hod. mluvčí Povodí Vltavy Michaela Pohůnková.

Protipovodňové bariéry v Praze jsou postaveny do výšky, aby zvládly průtok 3250 kubíků vody za vteřinu. Evakuováni už ale museli být obyvatelé části Zbraslavi a Modřan. Obyvatelé Smíchova mají být podle radnice Prahy 5 evakuováni až při průtoku 3000 m³/s.

Za stoletou označují vodohospodáři vodu v Praze při průtoku nad 4000 metrů. Ničivé povodně z roku 2002 dosáhly v metropoli síly pětisetleté vody.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků