Hlavní obsah
Budova pražského hlavního nádraží Foto: Jan Handrejch, Právo

Oprava střechy pražského hlavního nádraží vyjde na půl miliardy

Zastřešení příjezdové haly pražského hlavního nádraží opraví za téměř 470 miliónů korun sdružení společností Metrostav a Prominecon CZ. Nový plášť nad železničními nástupišti by měl být hotový do května 2017. Řekl to v úterý mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Marek Illiaš.

Budova pražského hlavního nádraží Foto: Jan Handrejch, Právo
Oprava střechy pražského hlavního nádraží vyjde na půl miliardy

Rekonstrukce spočívá v kompletní výměně skleněných desek mezi žebrovím příjezdové haly a ocelové části konstrukce budou opatřeny novým nátěrem, uvedla v dokumentaci k opravě správa železnic. Nové budou i elektrické troleje nad kolejemi a upevňovací lana, která troleje drží.

Kromě ocelové konstrukce haly je na největším pražském nádraží v rekonstrukci historická Fantova budova. Střední trakt, takzvaná Fantova kavárna, je už hotový. Nyní posuzují České dráhy, které jsou majitelem objektu, projektovou dokumentaci k opravám bočních traktů, řekl Martin Hamšík, mluvčí italské společnosti Grandi Stazioni, která budovu rekonstruuje.

Grandi Stazioni v minulosti rekonstruovala odbavovací halu nádraží za 1,15 miliardy korun a získala za to prostory v budově nádraží do pronájmu na 30 let. Kromě nájmu obchodů v odbavovací hale hledá společnost nájemce i pro prostor bývalé kavárny ve Fantově budově. Sehnat nájemce pro tento secesní prostor se jí ale dlouhodobě nedaří.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků