Hlavní obsah
CTP prodalo průmyslové parky za 12 miliard Foto: CTP

Obří realitní obchod. CTP prodal průmyslové parky za 12 miliard

Developerská firma CTP prodala německé investiční společnosti Deka Immobilien tři průmyslové parky v Česku celkem za 460 milionů eur (zhruba 12 miliard korun). Jde o areály v Plzni, Teplicích a na severu Prahy.

CTP prodalo průmyslové parky za 12 miliard Foto: CTP
Obří realitní obchod. CTP prodal průmyslové parky za 12 miliard

Jedna z největších realitních transakcí letošního roku zahrnuje celkem 430 000 metrů čtverečních pronajímatelné plochy moderních průmyslových nemovitostí. Portfolio se skládá z 36 plně obsazených budov s více než 50 nájemci. CTP bude nadále zajišťovat správu a provoz těchto parků.

„Vybrali jsme si společnost Deka Immobilien jako partnera, protože sdílíme stejnou strategii dlouhodobého vlastnictví a dalšího rozvoje nemovitostí, které poskytne přidanou hodnotu našim klientům," uvedl generální ředitel CTP Remon L. Vos.

Deka Immobilien, jeden z největších německých institucionálních investorů, uzavřel s CTP desetileté partnerství.

„S hodnotou 460 milionů eur jde o jednu z největších realitních transakcí v České republice. Uzavření dlouhodobé spolupráce zajistí kontinuitu služeb všem obchodním partnerům v těchto parcích," doplnil Michal Felcman ze skupiny CTP.

CTP je mezinárodní developer, který se specializuje na výstavbu a správu průmyslových zón. Vlastní a spravuje parky ve více než 90 lokalitách.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků