Hlavní obsah
Kontroloři muže podezírají, že chtěl prodávat i maso, které bylo již dříve určené k likvidaci. Foto: SVS

Obchodník v Sapě zřejmě zkoušel prodat i maso určené k likvidaci

Obchodník pražské tržnice Sapa, u kterého Státní veterinární správa (SVS) a policie na konci února objevila čtyři tuny kazícího se masa, opět prodával maso neznámého původu. Kontroloři muže navíc podezírají, že chtěl prodávat i maso, které bylo již dříve určené k likvidaci. Ve středu o tom informoval mluvčí SVS Petr Pejchal.

Kontroloři muže podezírají, že chtěl prodávat i maso, které bylo již dříve určené k likvidaci. Foto: SVS
Obchodník v Sapě zřejmě zkoušel prodat i maso určené k likvidaci

Kvůli ohrožení zdraví spotřebitelů byla nařízena likvidace 1,8 tuny masa.

"Maso, které dotyčný převážel a které směřovalo do obchodů a restaurací v tržnici, jevilo smyslové změny. Obchodník navíc opět nedokázal doložit jeho původ," uvedl Pejchal.

Při kontrole byly zajištěny mimo jiné čtyři přepravky s masem, které bylo označeno modrou barvou, z čehož lze podle mluvčího usuzovat, že šlo o zboží, které takto znehodnotili úřední veterinární lékaři při předchozí kontrole. [celá zpráva]

Kvůli ohrožení zdraví zákazníků veterináři nařídili likvidaci 1,8 tuny masa.

Foto: SVS

"Je zde tedy důvodné podezření, že dotyčný chtěl dále prodávat maso, které bylo již dříve určeno k likvidaci. SVS proto zvažuje možnost podání trestního oznámení," sdělil Pejchal.

Podle veterinářů jde o porušení zákona o potravinách. Toho se dopustil kontrolovaný muž tím, že porušil zákaz uvádět do oběhu potraviny neznámého původu, navíc smyslově změněné.

O výši pokuty rozhodne správní řízení. Za uvádění potraviny neznámého původu na trh lze uložit pokutu do 50 miliónů korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků