Hlavní obsah
Preméra filmu Star Wars: The Rise of Skywalker Foto: Henry Nicholls, Reuters

Nové Hvězdné války tento víkend utržily 8,6 miliardy

Devátý a podle tvůrců zároveň poslední díl ze sci-fi filmové série o Hvězdných válkách Star Wars: Vzestup Skywalkera tento víkend ve světových kinech navzdory smíšeným recenzím utržil 374 milionů dolarů (8,6 miliardy korun), přičemž jen ve Spojených státech to bylo 174 milionů dolarů (3,9 miliardy korun). Informoval o tom server Variety.

Preméra filmu Star Wars: The Rise of Skywalker Foto: Henry Nicholls, Reuters
Nové Hvězdné války tento víkend utržily 8,6 miliardy

Film režíroval J. J. Abrams, který se podílel i na scénáři. Do českých kin snímek vstoupil 19. prosince.

Tržby posledního dílu kultovní ságy se nicméně tentokrát nedají srovnávat s jeho předchůdci. Star Wars: Poslední z Jediů (2017) utržil jen v USA 248 milionů dolarů (5,7 miliardy korun). Star Wars: Síla se probouzí (2015), kdy filmy pak ve Spojených státech dosáhl 220 milionů dolarů (5 miliard korun).

Přesto však Star Wars: Vzestup Skywalkera představuje jeden z divácky nejočekávanějších filmů letošního roku a zároveň má po svých předchůdcích z posledních let třetí nejúspěšnější start filmu s prosincovou premiérou.

Snímek, který se tradičně odehrává „před dávnými časy v předaleké galaxii” mimo jiné ukazuje moc temné strany Síly, která na svoji stranu láká i kladné hrdiny.

Grand Lake Theater při premiéře nových Hvězdných válek Star Wars: The Rise of Skywalker

Foto: Kate Munsch, Reuters

Filmová adaptace broadwayského muzikálu Cats (Kočky), která bude do českých kin uvedena 9. ledna, se naopak zatím jeví jako propadák, jelikož dosud utržila v severní Americe pouze 6,5 milionu dolarů (149 milionů korun) oproti očekávaným 15 milionům (345 milionů korun).

Film režiséra Toma Hoopera, který bez světových distribučních nákladů přišel na 100 milionů dolarů (2,3 miliardy Kč), patrně nenalákal diváky na digitálně doplněnou umělou srst lidských představitelů a utrpěl v důsledku kritických recenzí, napsal Variety.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků