Hlavní obsah
Obchod Walmart v Kalifornii Foto: Mike Blake, Reuters

Nevídaná poptávka v karanténě pomohla Walmartu, nabral 235 tisíc nových zaměstnanců

Americkému řetězci supermarketů Walmart koronavirová krize a s ní související opatření pomohly. Bezprecedentní poptávka vedla k prudkému nárůstu prodejů, společnost proto musela nabrat 235 tisíc nových zaměstnanců, uvedl ve středu server listu Financial Times.

Obchod Walmart v Kalifornii Foto: Mike Blake, Reuters
Nevídaná poptávka v karanténě pomohla Walmartu, nabral 235 tisíc nových zaměstnanců

Rostly především prodeje toaletního papíru, čisticích prostředků a základních potravin v souvislosti s tím, jak se zákazníci snažili předzásobit pro případ dlouhodobějšího zákazu vycházení.

Společnosti tak v USA meziročně stouply tržby za první čtvrtletí o 8,6 procenta na 134,6 miliardy dolarů (3,38 bilionu).

Řetězec v období počínající globální pandemie za tři hodiny prodal takové množství zboží, jaké by se za normálních okolností prodalo za tři dny, uvedl výkonný ředitel Doug McMillon.

Poté, co opadla prvotní vlna související s předzásobováním, utráceli zákazníci především za zábavu, vzdělání a sportovní vybavení. Velmi dobře se prodávaly video hry a jízdní kola. Později také stoupaly prodeje šicích strojů v souvislosti s tím, jak si Američané chtěli šít vlastní roušky.

Již před aktuálním náborem zaměstnanců byl Walmart největším americkým zaměstnavatelem s více než 1,5 milionu pracovníků v USA. Dalších 700 tisíc lidí společnost zaměstnává v zahraničí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků