Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Němci investují v příštích deseti letech do modernizace železnice 86 miliard eur

Německá vláda spolu s železničním dopravcem Deutsche Bahn hodlají v průběhu příštích 10 let investovat do modernizace železniční sítě 86 miliard korun (necelých 2,2 bilionu korun). O masivním plánu, který představil ministr dopravy Andreas Scheuer, informovala na svém webu německá rozhlasová a televizní stanice Deutsche Welle (DW).

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Němci investují v příštích deseti letech do modernizace železnice 86 miliard eur

Na rekonstrukci z části zchátralé železniční sítě přispěje vláda 62 miliardami eur, dalších 24,2 miliardy bude investovat Deutsche Bahn.

„Budeme nahrazovat zastaralá zařízení, zajišťovat dostupnost, zlepšovat stavební management a stav železničních mostů,” řekl ministr Scheuer. Plán, který byl zveřejněn v pátek, počítá s obnovou 2000 mostů. K dalším záměrům patří do roku 2030 zdvojnásobit počet strojvedoucích i cestujících.

Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Stávající pětiletý plán, který má být touto iniciativou nahrazen, počítal s průměrnou investicí 5,6 miliardy EUR ročně. Nynějších 86,2 miliardy eur pro příští desetiletí znamená zvýšení o 54 procent, poznamenala DW.

Deutsche Bahn je akciová společnost, jejímž jediným akcionářem je Spolková republika Německo. V posledních letech se potýká se zpožďováním a poruchami vlaků. Německá železnice o celkové délce 33.000 kilometrů se potýká s chátrajícími mosty a nadužíváním některých tras.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků