Hlavní obsah
Foto: Profimedia.cz

Nejvíce bourají mercedesy, BMW a volva, nejméně dacie, ukázala statistika

Nejvíce bourají majitelé vozů Mercedes, BMW a Volvo, naopak nejméně řidiči se značkou Dacia. Vyplývá to z dlouhodobé statistiky ČSOB Pojišťovny týkající se škod z povinného ručení. Pravděpodobnost vzniku nehody je přímo úměrná typu vozu. U luxusnějších vozů je toto riziko podstatně vyšší, sdělil ČTK mluvčí pojišťovny Petr Milata.

Foto: Profimedia.cz
Nejvíce bourají mercedesy, BMW a volva, nejméně dacie, ukázala statistika

"V posledních čtyřech letech stanuli majitelé vozů Mercedes třikrát v čele žebříčků řidičů, kteří zaviňují relativně nejvíce škod z povinného ručení," uvedl Milata. Dodal, že škodu během roku zaviní v průměru každý desátý z nich, což je téměř dvakrát víc než průměr za všechny značky.

Ze statistik pojišťovny vyplývá, že od letošního ledna do září měly nejvíce škod z povinného ručení značky Mercedes, Mitsubishi a Volkswagen. Za celý rok 2009 to byly vozy Mercedes, BMW a Volvo.

Naopak méně zpravidla bourají majitelé menších aut východoevropské nebo asijské provenience. Jsou to především značky Škoda (kromě oktávií a superbů), Daewoo, Chevrolet a Suzuki. Nejméně rizikovými řidiči jsou na základě statistik za poslední čtyři roky majitelé vozů Dacia. Rovněž od letošního ledna do září měli řidiči aut Dacia nejnižší frekvenci škod. V roce 2009 to byly vozy Chevrolet.

Značky aut s nejvyšší a nejnižší frekvencí škod* z povinného ručení (leden – září 2010)
Mercedes 9,73
Mitsubishi 7,50
Volkswagen 7,13
..........
 
Peugeot 4,50
Seat 3,77
Dacia  2,02
 *Roční počet škod na každých 100 pojištěných vozidel 
 Zdroj: ČSOB Pojišťovna
 

 

Značky aut s nejvyšší a nejnižší frekvencí škod* z povinného ručení (2009)
Mercedes 9,52
BMW 9,01
Volvo 8,17
..........
 
Suzuki 4,89
Daewoo 4,52
Chevrolet  3,92
*Roční počet škod na každých 100 pojištěných vozidel 
 Zdroj: ČSOB Pojišťovna
 
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků