Hlavní obsah
Nová Škoda Yeti Foto: Radek Plavecký, Právo

Nejlepší zahraniční automobilkou je Škoda Auto, mají jasno v Německu

Vozy mladoboleslavské automobilky Škoda Auto nadále posilují své renomé v sousedním Německu. Získaly totiž nejvíc prvenství ve čtenářské anketě Auto Trophy 2013 známého německého magazínu Auto Zeitung.

Nová Škoda Yeti Foto: Radek Plavecký, Právo
Nejlepší zahraniční automobilkou je Škoda Auto, mají jasno v Německu

Automobilka z Mladé Boleslavi tak je z pohledu čtenářů časopisu už počtvrté nejlepším zahraničním výrobcem automobilů. Hlasování se zúčastnilo 103 074 čtenářek a čtenářů, kteří rozhodli, že Škoda Citigo, Yeti a Superb jsou nejlepšími vozy ve svých kategoriích. Modely Citigo a Yeti vyhrály podruhé za sebou a Škoda se stala počtvrté nejlepším importérem automobilů do Německa, po obdobných úspěších z let 2007, 2008 a 2011.

„To, že modely Citigo a Yeti obhájily své loňské prvenství, dokazuje kvalitu vozů značky Škoda,“ řekl u příležitosti udílení cen v Düsseldorfu šéf společnosti Škoda Winfried Vahland.

Škoda Citigo bodovala v kategorii importovaných městských vozů. Hlasovalo pro ni více než 28 procent čtenářů. Model Yeti se s téměř 18 procenty hlasů prosadil mezi dováženými vozy kategorie SUV do 30 000 eur (zhruba 820 000 korun). Superb zase čtenáři zvolili za nejlepší model vyšší střední třídy mezi importovanými vozy. Vlajková loď Škody získala přes 26 procent hlasů.

Jedna z nejstarších automobilek na světě má v současnosti sedm modelových řad osobních vozů: Citigo, Fabia, Roomster/Praktik, Rapid, Octavia, Yeti a Superb. V roce 2012 dodala Škoda zákazníkům na celém světě 939 200 vozů, což bylo o 6,8 procenta více než v předešlém roce a zároveň nový rekord. Od roku 1991 je Škoda součástí koncernu Volkswagen.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků