Hlavní obsah
Před tímto nebezpečným oslíkem varuje Česká obchodní inspekce. Foto: ČOI

Nebezpečný oslík, varuje inspekce. Děti se mohou udusit

Česká obchodní inspekce (ČOI) v úterý varovala před plyšovým oslíkem na baterie. Dětská hračka představuje pro děti bezpečnostní riziko, jejími částmi se mohou udusit. ČOI o tom informovala v tiskové zprávě.

Před tímto nebezpečným oslíkem varuje Česká obchodní inspekce. Foto: ČOI
Nebezpečný oslík, varuje inspekce. Děti se mohou udusit

Uvnitř hračky je umístěn bateriový strojek. Po zapnutí strojek vydává zvuk a zároveň uvádí do činnosti hřídel, ke které je připevněn zahnutý plastový ocásek. Tato část zajišťuje převracení hračky o 360 stupňů a zvířátko se válí smíchy.

„Laboratorní ověření prokázalo, že při zkouškách se uvolnily malé části, a to například oko hračky a kondenzátor z elektrického strojku. Švy na hřbetě hračky popraskaly a dítě má možnost dostat se k vlákenné výplni hračky,” uvádí ČOI.

„Nelze vyloučit, že při běžném a obvyklém způsobu používání hračky dojde k uvolnění malých částí či vlákenného materiálu, které může dítě spolknout či vdechnout,“ varuje inspekce.

ČOI zároveň veškeré dostupné doklady a informace o hračce předala do celoevropské databáze RAPEX.

Související téma:

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků