Hlavní obsah
Jaromír Soukup Foto: TV Barrandov

Mladá fronta Jaromíra Soukupa? Empresa Media chce koupit krachující vydavatelství

Majitel televize Barrandov Jaromír Soukup chce koupit vydavatelství Mladá fronta, které je v insolvenci a hrozí mu konkurz. Odkup nabízí prostřednictvím firmy Empresa Media, která patří k největším vydavatelstvím a Soukup v ní drží těsnou většinu. V úterý na to upozornil server Ihned.

Jaromír Soukup Foto: TV Barrandov
Mladá fronta Jaromíra Soukupa? Empresa Media chce koupit krachující vydavatelství

Koupí by Empresa Media získala časopis Euro, řadu dalších časopisů a knižní vydavatelství.

„Rozhodl jsem se předložit prostřednictvím mnou ovládané společnosti Empresa Media následující nabídku na pomoc při reorganizaci Mladá fronta a následující odkup jejího závodu, či vybraných aktiv,” napsal Soukup v dokumentu zveřejněném v insolvenčním rejstříku.

Empresa už oslovila některé věřitele a nabídla jim odkup jejich pohledávek. Vydavatelství nabízí obchodní spolupráci „s využitím našich obchodních kontaktů a zákazníků, která by okamžitě přinesla společnosti nové obchodní zakázky a stabilizovala by její obrat a cash flow”, uvádí firma.

Empresa Media by se pak podle Soukupa měla podílet na přípravě reorganizačního plánu, který by byl postaven buď na prodeji firmy jako celku, nebo jeho částí. Během reorganizace je také ochotný poskytnout finanční prostředky tak, aby zůstal zachovaný její provoz.

Zájemců může být podle serveru více. Je mezi nimi miliardář Radovan Vítek a jeho CPI Property Group. Spekulovalo se i o miliardáři Michalu Strnadovi, majiteli zbrojařské a průmyslové skupiny Czechoslovak Group.

Empresa Media vedle televize Barrandov vlastní například časopis Týden, Sedmička a několik dalších life-stylových časopisů a webů. Soukup má ve firmě těsnou většinu, zbytek patří společnosti Rainbow Wisdom Investment, kterou ovládá čínský státní koncern CITIC.

Vydavatelství Mladá fronta je od poloviny února v úpadku. Věřitelé přihlásili k soudu pohledávky za téměř 76 milionů korun. V insolvenčním řízení českobudějovický soud svolal další jednání na 15. května.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků