Hlavní obsah

Miska z Číny obsahovala mnohonásobně větší množství škodlivého formaldehydu

Ministerstvo zdravotnictví stanovilo jako nebezpečný výrobek melaminovou misku z Číny, ze které se uvolňoval zdraví škodlivý formaldehyd, a to více než 17krát v porovnání s přípustnou hodnotou. Uvedl to v úterý mluvčí ministerstva Vlastimil Sršeň.

Miska z Číny obsahovala mnohonásobně větší množství škodlivého formaldehydu

Bílá miska má výšku 4,5 centimetru a šířku 9 centimetrů. Z vnějšku je zdobena barevným dekorem růžiček a fialovým pruhem. Na dně je vylisován text YIKANG, kód NO. 8124 a označení země původu (MADE IN CHINA).

„Laboratorními testy byla prokázána skutečnost, že výrobek za předvídatelných podmínek použití uvolňuje formaldehyd v množství 266,0 mg/kg simulantu,“ připomněl hlavní hygienik ČR Michael Vít s tím, že limit činí 15 mg/kg simulantu.

Formaldehyd vyvolává bolesti hlavy, zánět nosní sliznice, dráždí oči a vyvolává slzení. Rychle se vstřebává kůží a může způsobovat podráždění nebo alergické reakce.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků