Hlavní obsah
Ministr dopravy Dan Ťok Foto: Milan Malíček, Právo

Ministr zrušil soutěž na projektového manažera pro mýtný systém

Ministr dopravy Dan Ťok zrušil soutěž na projektového manažera pro mýtný systém, uvedla ve středu Česká televize (ČT) s odkazem na mluvčího ministerstva Tomáše Neřolda.

Ministr dopravy Dan Ťok Foto: Milan Malíček, Právo
Ministr zrušil soutěž na projektového manažera pro mýtný systém

Soutěž na projektového manažera za až sto miliónů korun ministr podle ČT ruší také kvůli chybám, které v ní byly.

Projektový manažer mýtného systému měl podle ministerstva dopravy zpracovat analýzu technologického vývoje v této oblasti v příštích deseti letech a jejich možné využití v systému výběru mýtného. Následně měl vypracovat zadávací dokumentaci k tendru na provoz mýta.

Výběr projektového manažera už měl vítěze, ministerstvo ale koncem listopadu připustilo námitku vyloučeného uchazeče. Nabídkami se tak měla znovu zabývat výběrová komise.

Příprava obří soutěže na desetiletý provoz mýta po skončení dosavadní smlouvy se společností Kapsch po roce 2016 je jedním z hlavních úkolů nového ministra.

Ťok už dříve řekl, že se před vypsáním tendru chce podívat, jak fungují mýtné systémy v jiných zemích. Není pro rozšiřování množství placených úseků silnic, protože stav komunikací se nezlepšil.

Dosavadní průtahy v tendru nahrávaly současnému dodavateli. Stát by zřejmě musel s firmou Kapsch dohodnout prodloužení kontraktu, pokud se mu nepodaří najít včas provozovatele v řádném výběrovém řízení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků