Hlavní obsah

Miliardář Beran musí společníkovi vrátit akcie Vítkovic, potvrdil soud

Miliardář David Beran musí vrátit společníkovi Janu Světlíkovi svých 45 procent akcií společnosti Vítkovice Holding. Ve čtvrtek o tom rozhodl pražský vrchní soud. Potvrdil tak loňské rozhodnutí Městského soudu v Praze, u kterého Beran napadl nález rozhodčího soudu.

Miliardář Beran musí společníkovi vrátit akcie Vítkovic, potvrdil soud

Spor mezi Světlíkem na jedné straně a jeho společníky Beranem a Petrem Novotným (ten vlastnil pět procent akcií, které v průběhu sporu převedl na Berana) začal před čtyřmi lety.

Finančníci Beran s Novotným kdysi poskytli Světlíkovi kapitál na privatizaci Vítkovic. Později ale začali prosazovat své názory na řízení firmy, a když se se Světlíkem nedokázali shodnout, dohodli se na prodeji svých podílů v holdingu Vítkovice miliardáři Karlu Komárkovi.

Světlík prodej napadl a začal uplatňovat vlastní předkupní právo, jež podle něj plyne ze smlouvy mezi společníky. Za pravdu mu dala arbitráž u Rozhodčího soudu při Hospodářské a Agrární komoře ČR a později i městský soud.

Vítkovice Holding je zastřešující společnost strojírenské skupiny se 26 společnostmi, které mají roční obrat 20 miliard korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků