Hlavní obsah
Ivo Valenta Foto: Václav Jirsa, Právo

Majitel Synotu Valenta vstupuje do Parlamentních listů

Majitel mezinárodní skupiny Synot, senátor Ivo Valenta, vstupuje do serveru Parlamentní listy, uvedl Mediaguru.cz. Valenta údajně získá poloviční podíl v provozující společnosti Our Media. Současný spolumajitel Michal Voráček informaci nepotvrdil.

Ivo Valenta Foto: Václav Jirsa, Právo
Majitel Synotu Valenta vstupuje do Parlamentních listů

Valenta už v mediální oblasti aktivní je, ale pouze na regionální úrovni. Je vydavatelem listu Dobrý den s Kurýrem, který vychází na Slovácku.

Parlamentní listy fungují od roku 2010, jejich průměrná měsíční návštěvnost je zhruba půl miliónu reálných uživatelů.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Valenta v roce 1991 založil s otcem a bratrem firmu Synot. Zpočátku se zaměřila na provozování výherních automatů, nyní kromě loterijního průmyslu podniká i v dalších oblastech, jako jsou správa a rekonstrukce nemovitostí, prodej luxusních automobilů, IT služby či výroba smaltovaných předmětů.

Skupina měla předloni tržby 12 miliard a zisk 700 miliónů korun. Její vrcholový management, který má vyhrazeno strategické řízení a obchodní vedení významných projektů, sídlí na Kypru. Valenta kromě byznysu vstoupil i do politiky, když byl loni na podzim zvolen senátorem za Uherskohradišťsko.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků