Hlavní obsah
LG BL40 - New Chocolate. Foto: Novinky

LG chce v příštím roce rekordně zvýšit investice

Jihokorejský koncern LG Group chce v příštím roce zvýšit investice o 12 procent na rekordních 18,2 miliardy dolarů (asi 346 miliard Kč). Hlavní podíl v nich bude mít výroba elektroniky. Uvedla to agentura Reuters s odkazem na firemní zprávu.

LG BL40 - New Chocolate. Foto: Novinky
LG chce v příštím roce rekordně zvýšit investice

Podnik se chce zaměřit zejména na klíčovou divizi LG Electronics a oživit zde výrobu mobilních telefonů. LG hodlá podle zprávy dostat ztrátovou výrobu mobilů do zisku a posílit konkurenceschopnost, zejména v segmentu displejů a televizorů.

Investice elektronických podniků konglomerátu mají v příštím roce dosáhnout 12,3 miliardy dolarů z celkové částky. Jde především o divize LG Electronics, LG Display a LG Innotek.

Koncern vyměnil generálního ředitele LG Electronics v září a nahradil ho členem zakládající rodiny. Poté jmenoval nové šéfy pro výrobu mobilů a televizorů, protože skupina za červenec až září vykázala rekordní provozní ztráty.

Od té doby uvedl LG na trh sérii chytrých mobilů a od říjnového uvedení na trh prodal dva milióny kusů modelu Optimus One. Přístroj se tak stal nejúspěšnějším chytrým mobilem od LG na trhu, jak připomněla agentura Reuters.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků