Hlavní obsah
Daniel Křetínský Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Křetínský koupil podíl ve francouzském deníku Le Monde

Francouzský bankéř Matthieu Pigasse, spolumajitel francouzského deníku Le Monde, prodal firmě Czech Media Invest (CMI) českého investora Daniela Křetínského 49procentní podíl v holdingu Le Nouveau Monde. Jeho prostřednictvím tradiční francouzský list spoluvlastní. Uvedla to agentura AFP.

Daniel Křetínský Foto: Vlastimil Vacek, Právo
Křetínský koupil podíl ve francouzském deníku Le Monde

Pigasse podle informací deníku na čtvrtečním setkání se zástupci zaměstnanců listu řekl, že prodej se uskutečnil "před několika dny".

Zpráva o možných majetkových změnách v tradičním francouzském deníku vzbudila obavy o jeho nezávislost a budoucnost. Vedení listu v pátek oznámilo, že jakékoli změny budou provedeny pouze po dohodě s redaktory, dalšími zaměstnanci a ostatními akcionáři. Každá ze stran bude mít právo veta. Pigasse na setkání zdůraznil, že Křetínský bude pouze menšinovým akcionářem a nebude mít nad deníkem kontrolu.

Křetínského CMI letos již koupila francouzský týdeník Marianne a dokončuje převzetí podílu v mediální skupině Lagardère Group, která vydává mimo jiné časopis Elle. Do médií dál investoval i v Česku, když letos koupil Evropu 2 a další radiové stanice za 1,8 miliardy korun.

Daniel Křetínský je podle žebříčku časopisu Forbes pátým nejbohatším Čechem. Těžiště jeho podnikání leží v energetice, je většinovým majitelem Energetického a průmyslového holdingu (EPH). Vlastní také fotbalový klub AC Sparta Praha.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků