Hlavní obsah
Ilustrační snímek Foto: Gabriela Krejčová, Novinky

Koruna posílila nejvíce od intervencí

Česká měna v pondělí vůči euru přechodně zpevnila na nejsilnější úroveň od zahájení intervencí České národní banky v listopadu 2013, když se odpoledne dostala pod 25,74 Kč/EUR. Den zakončila proti pátku silnější o pět haléřů na 25,78 Kč/EUR. K dolaru koruna oslabila o pět haléřů na 21,85 Kč/USD, během dne se ale na chvíli dostala pod 21,80 Kč/USD. Vyplývá to z údajů serveru Patria Online.

Ilustrační snímek Foto: Gabriela Krejčová, Novinky
Koruna posílila nejvíce od intervencí

Mírným posílením k euru česká měna reagovala na údaje o běžném účtu platební bilance, který v srpnu opět skončil ve schodku, podotkl ekonom Komerční banky David Kocourek. "Odpoledne tato tendence získala na síle," doplnil.

"Ráno české měně mírně pomohly vyšší výrobní ceny a podporou jsou i vyšší české výnosy. Zároveň ale celému regionu vyhovovala dnešní situace na světových trzích, když lehce převládala poptávka po riziku a zároveň klesaly výnosy v eurozóně," uvedl analytik Patria Finance Tomáš Vlk.

Kurz české měny:
 Předchozí závěrDnes kolem 17:00
Kč/EUR25,8325,78
Kč/USD21,8021,85
Zdroj: Patria Online

Vzhledem k očekávanému růstu mezd a s tím spojené inflaci Česko zřejmě čeká postupné zvyšování úrokových sazeb centrální bankou, očekává hlavní ekonom Next Finance Vladimír Pikora. "Dosažení hladiny 25,50 Kč/EUR se proto blíží," dodal.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků