Hlavní obsah
Společnost Webasto od neděle zavřela svoji mnichovskou centrálu. Foto: Michael Dalder, Reuters

Koronavirus dopadá na německou ekonomiku

Epidemie koronaviru nepříjemně dopadá na německé koncerny, které mají čínské zaměstnance nebo spolupracují s čínskými podniky. V úterý na to upozornil server deníku Frankfurter Allgemeine Zeitung. Německé firmy nechávají čínské zaměstnance pracovat z domova a ruší služební cesty do Číny.

Společnost Webasto od neděle zavřela svoji mnichovskou centrálu. Foto: Michael Dalder, Reuters
Koronavirus dopadá na německou ekonomiku

Německo v úterý oznámilo tři další případy nákazy koronavirem. To znamená, že země celkem eviduje čtyři nemocné. ´

První infikovaný Němec se podle médií nakazil od čínské kolegyně, jež se účastnila školení v bavorské firmě.

Všichni čtyři nakažení podle úřadů pracují pro bavorského výrobce automobilových dílů Webasto. Společnost dodává například střechy pro kabriolety nebo vyhřívání sedadel. Firma musela kvůli infekci od neděle zavřít svoji mnichovskou centrálu. S okamžitou platností firma odložila na neurčito všechny služební cesty do Číny.

Ke zrušení služebních cest do Čínské lidové republiky přikročily i velké společnosti jako Allianz, BMW, Audi, Siemens či Thyssen-Krupp.

Německý výrobce korporátního softwaru SAP se také rozhodl v období oslav lunárního nového roku uzavřít své čínské pobočky.

Od středy do neděle se také v bavorském Norimberku koná Mezinárodní veletrh hraček. I ten pocítí dopady epidemie, vzhledem k tomu, že jej pravidelně ve velkém počtu navštěvují čínští turisté. Peking však vzhledem k epidemii pozastavil veškeré cesty turistických skupin.

Lékaři upozorňují, že epidemie bude ještě několik měsíců. Virus je nicméně podle epidemiologů méně virulentní než SARS. To mimo jiné znamená, že má menší schopnost usmrtit pacienta.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků