Hlavní obsah
Foto: archiv, Novinky

Komerční banka ke konci září zvýšila zisk na téměř 10 miliard

Komerční banka vykázala za tři čtvrtletí letošního roku čistý zisk 9,96 miliardy korun, což je o 18,1 procenta více než ve stejném období loni. Neauditované konsolidované výsledky ve středu banka oznámila v tiskové zprávě.

Foto: archiv, Novinky
Komerční banka ke konci září zvýšila zisk na téměř 10 miliard

Analytici odhadovali mírně horší hospodářský výsledek. V samotném 3. čtvrtletí se čistý zisk KB proti předchozímu kvartálu zvýšil o 6,4 procenta na 3,481 miliardy Kč.

Výsledky třetího čtvrtletí podle KB potvrzují lehké oživení poptávky po úvěrových produktech, zejména u podnikových klientů. "Možné ochlazení růstu očekávané v dalším období však současně stále vyžaduje obezřetnost v oblasti řízení rizik," uvedla banka v tiskové zprávě.

Objem úvěrů klientům narostl meziročně o 1,7 procenta na 389 miliard Kč; objem vkladů stoupl o dvě procenta na 535,3 miliardy Kč, oznámila banka. Objem hypoték poskytnutých občanům vzrostl o 8,4 procenta na 106,4 miliardy Kč a objem úvěrů poskytnutých stavební spořitelnou Modrá pyramida stoupl o 10,8 procenta na 48,7 miliardy korun.

Société Générale zdvojnásobila čtvrtletní zisk

Francouzská bankovní skupina Société Générale, která v České republice vlastní Komerční banku, ve třetím čtvrtletí zhruba zdvojnásobila čistý zisk na 896 miliónů eur (téměř 22 miliard Kč).

Výsledek překonal odhady analytiků. Société Générale zároveň vyloučila, že by musela zvyšovat základní jmění, aby splnila požadavky plynoucí z přísnějších pravidel bankovní regulace. Výnosy činily 6,3 miliardy eur (asi 154,4 miliardy Kč) a jsou v souladu s odhady.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků