Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Milan Malíček, Právo

Koalice plánuje soběstačnost v potravinách a větší přísnost na řetězce

Vznikající trojkoalice ČSSD, ANO a KDU-ČSL chce postupně dosáhnout potravinové soběstačnosti státu v základních a v Česku běžně produkovaných komoditách. V plánu má také zavedení přísnějších pravidel pro obchodní řetězce, což má přispět ke zlepšení kvality prodávaných potravin.

Ilustrační foto Foto: Milan Malíček, Právo
Koalice plánuje soběstačnost v potravinách a větší přísnost na řetězce

Strany rovněž slibují, že budou hájit rovnoprávné postavení českých zemědělců a potravinářů v Evropské unii.

Koalice chce chránit tuzemské producenty před nekvalitními dovozy potravin do Česka a zvýšit provázanost domácích zemědělců a potravinářů. Slibuje také podporu přímého prodeje zemědělských a potravinářských produktů pro spotřebitele.

Vznikající vláda chce sjednotit kontrolu potravin pod ministerstvo zemědělství, zachovat daňové zvýhodnění nafty pro zemědělce a nulovou sazbu spotřební daně pro tichá vína.

Co se týče zemědělské produkce, hodlá trojkoalice v rámci dotací podporovat především živočišnou výrobu a pěstování takzvaných speciálních plodin, mezi něž patří ovoce, zelenina, chmel nebo brambory na škrob.

Strany nebudou privatizovat státní lesy. Ty mají podle nich aktivně přispívat k udržení zaměstnanosti v regionech. Způsob hospodaření státního podniku Lesy ČR se má změnit s ohledem na posílení významu drobných a středních lesnických a dřevozpracujících firem. Tento krok má umožnit vytvoření stovek pracovních míst v horských a podhorských oblastech.

New Jersey vs. Florida 1:2

Třetiny: 1:1, 0:1, 0:0. Branky: 10. Brylin - 18. Nilson, 37. Mezei. Střely: 27:14. Vyloučení: 4:8. Diváci: 13 044.

Washington vs. Phoenix 1:2 v prodl.

Třetiny: 0:0, 1:0, 0:1 - 0:1. Branky: 30. Gončar (Jágr) - 48. Nagy, 62. Amonte. Střely: 32:14. Vyloučení: 2:4. Diváci: 14 417.

Nashville vs. Colorado 3:7

Třetiny: 1:4, 1:2, 1:1. Branky: 6. Wilm, 23. Hall, 53. Delmore - 14. a 50. Hejduk, 4. Reinprecht (Vrbata), 7. Foote (Hejduk), 10. Keane, 31. Blake (Hejduk), 31. Forsberg (Škoula, Hejduk). Střely: 35:22. Vyloučení: 7:10. Diváci: 15 125

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků