Hlavní obsah
Společnost Kaufland v úterý zahájila prodej antigenních testů. Foto: Profimedia.cz

Kaufland začal prodávat antigenní testy, plánují to i další obchody

Společnost Kaufland v úterý zahájila prodej antigenních testů s odběrem z přední části nosu. Zájem je značný. Platí však omezení jednoho balení na zákazníka a den. Příští týden společnost plánuje nabídku rozšířit o rodinné balení testů, uvedla mluvčí Kauflandu Renata Maierl. Prodej testů plánují i další řetězce.

Společnost Kaufland v úterý zahájila prodej antigenních testů. Foto: Profimedia.cz
Kaufland začal prodávat antigenní testy, plánují to i další obchody

Kaufland prodává testy Flowflex SARS-CoV-2 Antigen Rapid Test za 149,90 Kč.

Pokladní podle Maierl musí zákazníky občas poučit, že si mohou koupit jen jeden test, řekla. Příští týden bude k dispozici balení těchto testů po 25 kusech.

Kaufland minulý týden také uvedl, že v polovině března chce do prodeje zařadit ještě NEWGENE Novel Coronavirus Detection Test Kit, který zjišťuje přítomnost koronaviru ze slin.

Přidají se i další

S prodejem antigenních testů plánuje v nejbližší době začít i společnost Globus. Momentálně vyjednává s dodavatelem. O zařazení testů pro samotestování do nabídky uvažuje také řetězec Albert.

Test, který nabízí Kaufland, je na seznamu schválených výjimek ministerstva zdravotnictví.

Pokud si jej koupí živnostník nebo firma, může na něj nárokovat úlevu 60 korun ze zdravotního pojištění. Stát touto formou přispívá nejvýše na čtyři testy na zaměstnance nebo osobu samostatně výdělečně činnou (OSVČ) měsíčně.

Testy pro domácí testování na koronavirus, které lze provést bez přítomnosti zdravotníka, prodávají také tuzemské lékárenské sítě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků