Hlavní obsah
Radek John Foto: Petr Horník, Právo

John pověřil šéfku České pošty, aby prověřila smlouvy s partnery

Ministr vnitra Radek John (VV) pověřil ředitelku České pošty Marcelu Hrdou, aby prověřila smlouvy s obchodními partnery, mezi nimi i ČSOB. Cílem je zvýšit ziskovost podniku, řekl v úterý ministr České televizi.

Radek John Foto: Petr Horník, Právo
John pověřil šéfku České pošty, aby prověřila smlouvy s partnery

Pošta bude podle České televize zřejmě usilovat o změnu smlouvy, na základě které na jejích pobočkách nabízí své služby Poštovní spořitelna.

Podle analýzy, kterou si pošta nechala vypracovat, by totiž od ČSOB, které Poštovní spořitelna patří, mohla inkasovat ne jednu miliardu korun ročně, ale dvakrát tolik, uvedla ČT.

"Ministerstvo vnitra jako zakladatel měl dneska zásadní jednání s ředitelkou České pošty a ten úkol je zvýšit ziskovost a udělat revizi všech smluv s aliančními partnery. Největší z nich je ČSOB. A prostě docílit lepších podmínek za služby, které Česká pošta poskytuje," řekl ČT John. "Paní ředitelka má za úkol jednat, má na to několik týdnů," dodal.

Ve smlouvě s ČSOB podle Johna například je, že Česká pošta nemůže poskytovat finanční služby svým zákazníkům. Na nedostatky ve smlouvě podle něj upozornily dvě renomované právní kanceláře.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků