Hlavní obsah
Logo Suzuki Foto: Anindito Mukherjee, Reuters

Japonské úřady podnikly razii v Suzuki Motors

Japonští vyšetřovatelé provedli razii v centrále automobilky Suzuki Motors. Akce je součástí vyšetřování výrobce minivozů, který minulý měsíc přiznal, že používal metody testování spotřeby, které nebyly v souladu s předpisy. Uvedla to agentura Reuters.

Logo Suzuki Foto: Anindito Mukherjee, Reuters
Japonské úřady podnikly razii v Suzuki Motors

Vyšetřovatelé se podle nejmenovaného úředníka ministerstva dopravy chtějí přesvědčit o pravdivosti tvrzení Suzuki. Nesprávné testování se mělo týkat 14 značkových modelů automobilky a 12 modelů prodávaných pod jinými značkami. [celá zpráva]

Suzuki je čtvrtým největším výrobcem aut v Japonsku. Nesprávné zkušební metody automobilka používala od roku 2010. Firma však uvedla, že čísla, která na základě nesprávných testů poskytovala, se příliš nelišila od správných údajů.

Suzuki se specializuje na miniauta, která mají obsah motoru do 660 kubických centimetrů. Ta jsou v Japonsku velmi oblíbená kvůli daňovým úlevám a lepším podmínkám při parkování. Suzuki ovládá v Japonsku zhruba třetinu trhu s miniauty.

První se přiznala Mitsubishi

Podobný skandál už otřásl menším rivalem Mitsubishi Motors, což japonské úřady přinutilo nařídit všem tamním automobilkám, aby přezkoumaly metody testování spotřeby paliva.

Mitsubishi v dubnu přiznala, že její zaměstnanci u některých modelů manipulovali s testy spotřeby pohonných hmot a nadhodnocovali efektivitu využití paliva. Metody testování spotřeby, které odporují japonským předpisům, prý firma používala od roku 1991.

Regulátoři po celém světě zaměřili pozornost na emise a spotřebu již loni na podzim, když německý koncern Volkswagen přiznal, že milióny jeho aut mají nainstalovaný software, který má výsledky naměřených hodnot upravovat.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků