Hlavní obsah
Šéf Sazky Aleš Hušák Foto: Milan Malíček, Právo

Hušák navrhuje restrukturalizaci dluhů Sazky a prodej majetku

Šéf loterijní firmy Sazka Aleš Hušák předložil svůj vlastní návrh, jak firmě pomoci. Chce, aby byla firmě prominuta část dluhů, zbytek restrukturalizován, například by se odložila splatnost závazků. Firma by také prodala část majetku.

Šéf Sazky Aleš Hušák Foto: Milan Malíček, Právo
Hušák navrhuje restrukturalizaci dluhů Sazky a prodej majetku

"Dlužník navrhuje (...) restrukturalizaci pohledávek věřitelů spočívající v prominutí části dluhu včetně jejich příslušenství a v odkladu jejich splatnosti," stojí v návrhu. Majetek by se měl prodat nebo převést na nově založenou právnickou společnost, kde budou mít věřitelé majetkovou účast. Prodejem majetku by se mělo zajistit financování provozu.

Hušák předpokládá, že reorganizace s sebou ponese i obnovení činnosti firmy, "Povolením reorganizace dojde k obnovení alespoň určité části příjmů z loterijní i neloterijní činnosti, které významným způsobem poklesly bezprostředně po vydání rozhodnutí o úpadku dlužníka," uvedl Hušák.

Návrh bez Penty

Šéf firmy se kloní k řešení situace ve spolupráci se skupinou Penta. Návrh ale připravoval bez ohledu na tuto preferovanou variantu. Zástupci této investiční skupiny už dříve uvedli, že věřitelé by měli odepsat asi 60 procent dluhů.

Sazka je od konce března v úpadku. Věřitelé přihlásili pohledávky ve výši přesahující 40 miliard korun, část z nich je ale pochybných. Insolvenční správce zatím uznal pohledávky za 15 miliard, vyřešit se mají ještě nároky za 9,3 miliardy. Pohledávky za 17 miliard insolvenční správce neuznal.

Většinu uznaných pohledávek drží společnosti pod patronátem skupin KKCG a PPF.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků