Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Heger: Obyčejné zubní plomby budou dál zadarmo

Obyčejné zubní amalgámové plomby budou dál platit zdravotní pojišťovny. Čtvrtečním Hospodářským novinám to řekl ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09). Od zpoplatnění prý ustoupil proto, že se vyřazení plomb z pojištění nelíbilo některým politikům z ODS.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Heger: Obyčejné zubní plomby budou dál zadarmo

"Po koaličních rozmíškách jsme zpoplatnění amalgámových plomb z novely zákona o zdravotním pojištění vypustili. V médiích proti tomu vystoupil poslanec Marek Šnajdr (ODS) a výhrady měl i premiér Petr Nečas (ODS), takže by to nemělo moc velký smysl předkládat," řekl deníku Heger.

To znamená, že pacienti budou mít dál obyčejné amalgámové plomby zadarmo. Tedy nejméně do konce roku 2011. Heger se totiž myšlenky zpoplatnit obyčejné plomby do budoucna úplně nevzdává, píše deník.

Vyřazení amalgámových plomb z pojištění pro všechny kromě dětí do 18 let by přitom přineslo čím dál víc zadluženému zdravotnictví víc než miliardu korun ročně. Dospělým dnes totiž zubaři vyvrtají zhruba 5,5 miliónu amalgámových plomb každý rok. Pojišťovny na každou z nich dají 220 korun. Zubní lékaře změna názoru ministra nepříjemně překvapila, píšou HN.

Heger zároveň zmínil, že pokud ve funkci ministra vydrží, jeho prioritou budou v příštím roce platy ve zdravotnictví. Uvedl, to v reakci na hrozící odchody českých doktorů do zahraničí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků