Hlavní obsah
Americký prezident Donald Trump Foto: Grigory Dukor, Reuters

Gillette dostala výjimku z Trumpových cel na ocel. Nakupuje ji ve Švédsku

Americký výrobce holicích potřeb Gillette získal výjimku z 25procentního cla, které letos administrativa prezidenta Donalda Trumpa uvalila na dovoz oceli do Spojených států. Informovala o tom mateřská společnost Procter & Gamble (P&G).

Americký prezident Donald Trump Foto: Grigory Dukor, Reuters
Gillette dostala výjimku z Trumpových cel na ocel. Nakupuje ji ve Švédsku

Firma Gillette podle P&G již déle než dvě desetiletí dováží ocel od švédského dodavatele, protože ve Spojených státech nedokázala najít správný druh oceli pro své žiletky, napsal server CNN.

Gillette spolu s tímto dodavatelem vyvinula „velmi specializovanou ocel”, která je klíčová pro její úspěch a kvalitu jejích produktů, uvedla P&G v žádosti o výjimku. Varovala, že neposkytnutí výjimky by poškodilo výrobní aktivity Gillette v USA a vedlo ke zvýšení cen.

Firma zažívá nelehké období, na americkém trhu ztrácí podíl kvůli konkurenci levnějších značek. Server upozorňuje i na změnu spotřebitelských návyků, muži v USA se nyní údajně holí méně často, než tomu bývalo dříve.

Konkurent P&G, americká firma Edgewell Personal Care, které patří značky žiletek Wilkinson Sword a Schick, podle zdrojů CNN dostala podobnou výjimku už v červnu. Firma to na dotaz serveru doposud nepotvrdila.

Spojené státy zavedly clo na dovoz oceli ve výši 25 procent letos v březnu, na import z Evropské unie ho však začaly uplatňovat až v červnu. EU následně zavedla odvetná cla na dovoz některého zboží z USA.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků