Hlavní obsah

Francouzi stále nechtějí pustit letadlo SkyEurope

Pařížské letiště Orly nadále zadržuje letoun společnosti SkyEurope. Přitom již v úterý soud rozhodl, že letiště má stoj uvolnit okamžitě. To se však zatím nestalo. Podle slovenské agentury TASR to potvrdil mluvčí společnosti Tomáš Kika.

Francouzi stále nechtějí pustit letadlo SkyEurope

Letiště Orly letoun zadržuje již dva týdny, a to kvůli údajným dluhům. Stroj Francouzi blokují ode dne, kdy společnost požádala o bankrotovou ochranu před věřiteli. Ta by měla podobným problémům jako v tomto případě zabránit.

Mluvčí SkyEurope Novinkám již dříve řekl, že za neoprávněné držení letadla budou aerolinky požadovat finanční kompenzaci. Blokování letadla ztěžuje firmě situaci, protože podle letního letového řádu má využívat deset strojů, přičemž jich má jen osm a právě jedno je na pařížském letišti.

„Další dvě letadla budeme mít během následujících dní či hodin. Máme zabezpečené náhradní kapacity a dokážeme letový řád pokrýt,“ řekl minulý týden Novinkám Kika.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Související články

Výběr článků