Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Issei Kato, Reuters

Firma Panasonic zavírá závod u Žatce, o práci přijde šest stovek lidí

Společnost Panasonic končí s výrobou v průmyslové zóně Triangle u Žatce. O práci má přijít 615 lidí, což je pro Ústecký kraj, který má už od 90. let minulého století nejvyšší míru nezaměstnanosti v Česku, špatná zpráva. Japonská firma vyrábí v Trianglu LCD panely od roku 2007.

Ilustrační foto Foto: Issei Kato, Reuters
Firma Panasonic zavírá závod u Žatce, o práci přijde šest stovek lidí

„Společnost Panasonic Liquid Crystal Display Czech ukončuje svou činnost v průmyslové zóně Triangle,“ řekla Helena Suková z personálního oddělení firmy. Dodala, že z firmy odchází 590 lidí, to je ale přepočtený stav na plné úvazky. Podle úřadu práce se může propouštění dotknout 615 fyzických osob, které ve firmě evidoval počátkem října.

Výroba podle ní skončí letos v prosinci, společně s dalším podobným provozem v Malajsii. K uzavření továren vedou Panasonic „strategické důvody“. Místo televizorů se chce více zaměřit na maloformátové panely. Žatecká továrna dodávala panely do továrny na televizory v Plzni, tam ale výroba podle Sukové zůstává, jen s jinými dodavateli.

Personální ředitel plzeňské továrny Panasonic Karel Pistulka sdělil, že uzavření žatecké firmy nebude mít na plzeňskou výrobu žádný vliv.

Průmyslová zóna Triangle funguje už pět let, ale zatím zůstává daleko za očekáváním. Podle deset let starých zpráv měla stát 1,3 miliardy korun a nabídnout 13 000 pracovních míst. Náklady se ale už vyšplhaly přes 2,5 miliardy korun a další investice za 198 miliónů korun se chystají, zatímco počet zaměstnanců je mnohem menší.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků