Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Firma inzeruje zaměstnání, ve skutečnosti ale chce prodat vodní filtr

Nabídka pracovních míst u společnosti Aumento Vita s.r.o. je založená na modelu známého jako letadlo, uvedl ve čtvrtek časopis dTest. Za nabídkou zaměstnání se skrývá prodej filtrační jednotky na vodu. Zájemce o zaměstnání si ji musí koupit a současně si na ni vzít úvěr.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Firma inzeruje zaměstnání, ve skutečnosti ale chce prodat vodní filtr

Společnost Aumento Vita nabízí na první pohled ideální brigádu. Jednoduché přepisování smluv, vkládání dat do počítače. Za tyto činnosti firma nabízí odměnu ve výši 110 až 130 korun za hodinu. Realita je ovšem odlišná.

Osobní setkání zájemce o zaměstnání s pracovníkem společnosti se odehrává v kavárně, nikoliv v kanceláři. „Schůzka ale spíše než pohovor připomíná předváděcí akci. Zástupce společnosti se uchazeče snaží přesvědčit k nákupu filtrační jednotky na vodu Aqua For Life,“ uvedl Lukáš Zelený, vedoucí právního oddělení dTestu.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Pokud se zájemci o práci chtějí stát obchodním partnerem společnosti, musejí si tuto filtrační jednotu koupit a vzít si úvěr 50 000 korun. Zástupce společnosti slibuje, že úvěr se snadno splatí z prodeje zboží jiným lidem. Podle Zeleného se tak zapojí do modelu letadla, kdy nově příchozí pracovník musí při vstupu něco zaplatit (koupit si zboží) a jeho výdělek je závislý na přivedení dalších lidí. Čím více jich je, tím dříve splatí svůj úvěr.

Žádná pracovní smlouva

Žádnou slibovanou pracovní smlouvu, ale kupní a úvěrovou, podepíší ti, kteří společnosti naletí. V případě podepsání kupní smlouvy přitom Aumento Vita garantuje dvoutisícovou „slevu“ za každého nového kupce, kterého společnosti její nový člen doporučí a který uhradil plnou cenu.

„Při celkové částce úvěru 50 tisíc korun bude muset váš seznam, který je třeba si připravit, čítat 25 osob, nejčastěji z řad vašich známých, abyste měli filtr zadarmo. Pokud budou i oni usilovat o snížení kupní ceny dalším prodejem, spustí tím lavinový efekt, ze kterého profituje především sama společnost Aumento Vita,“ vysvětluje Zelený.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků