Hlavní obsah
Pokles hlavních burzovních indexů v 09:30 hodin Foto: Novinky

Evropské akcie po zákazu cestování do USA prudce oslabují

Evropské akcie ve čtvrtek prudce oslabují a jejich hlavní index je nejníže za téměř čtyři roky. Velmi výrazně klesají zejména aerolinky. Oznámený zákaz cestování z Evropy do Spojených států totiž prohloubil obavy investorů z negativních dopadů nového typu koronaviru na ekonomiku. Pražská burza ráno ztrácela pět procent.

Pokles hlavních burzovních indexů v 09:30 hodin Foto: Novinky
Evropské akcie po zákazu cestování do USA prudce oslabují

Panevropský akciový index STOXX 600 krátce po zahájení obchodování ztrácel 5,7 procenta na 314 bodů. Index DAX burzy ve Frankfurtu nad Mohanem klesal také skoro o šest procent, burza ve Varšavě padala dokonce o osm procent.

Americký prezident Donald Trump v noci na čtvrtek ohlásil 30denní zákaz cestování z Evropy do USA, s výjimkou Británie. Omezení, které má v USA zpomalit šíření nového koronaviru, bude platit od páteční půlnoci. Pod velký tlak se proto dostaly akcie leteckých přepravců, například aerolinek Air France-KLM (–13,8 procenta) a Lufthansa (–12 procent).

Ráno výrazně klesly i akcie v Asii a ve středu uzavřely hluboce v červených číslech i akcie na americké Wall Street. Index Dow Jones odepsal 5,86 procenta.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků