Hlavní obsah
Účtenka z EET Foto: Novinky

EET zaznamenala první výpadek, v úterý ráno nepřijala polovinu účtenek

Systém elektronické evidence tržeb (EET) zaznamenal v úterý ráno mezi 7:45 a 8:30 první větší výpadek. Novinkám to sdělil provozovatel monitoringu Hlídač EET Michal Bláha. Podle něj ve více než polovině případů systém odmítl přijmout účtenky. Podle ministra financí Andreje Babiše (ANO) šlo o výpadek v rámci plánované úpravy softwaru.

Účtenka z EET Foto: Novinky
EET zaznamenala první výpadek, v úterý ráno nepřijala polovinu účtenek

„Mezi 7:45 a 8:30 jsme odeslali 123 účtenek, z nichž 65 nebylo přijato a vrátilo se s chybou na straně EET, nikoli na straně odesílatele,“ řekl Bláha Novinkám.

Systém podle Bláhy hlásil: „Datová zpráva nebyla zpracována kvůli technické chybě nebo chybě dat.”

 

„Byl tam výpadek v rámci plánované úpravy softwaru. Omlouváme se za to, ale už je to napraveno. Ten systém funguje,“ komentoval výpadek šéf státní kasy Andrej Babiš (ANO).

Novinky požádaly o vyjádření Generální finanční ředitelství, které se k informaci zatím nevyjádřilo. Podle samotného Bláhy ředitelství problémy zpočátku popíralo. „Generální finanční ředitelství mlží,“ uvedl.

Hlídač EET vznikl jako nezávislý monitoring všech částí EET. Dostupnost EET a rychlost odezvy měří několikrát za minutu 24 hodin denně.

 

Související téma:

Foto: Profimedia.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků