Hlavní obsah
Důvěra v ekonomiku Foto: Martin Havelka, Novinky

Důvěra v českou ekonomiku se nadále propadá

Důvěra v českou ekonomiku se i nadále propadá, a je tak na nejnižší úrovni od října 2015. V červnu souhrnný indikátor důvěry oproti předchozímu měsíci poklesl o další polovinu bodu na 95,2. Vyplynulo to z dat, jež v pondělí zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

Důvěra v ekonomiku Foto: Martin Havelka, Novinky
Důvěra v českou ekonomiku se nadále propadá

Důvěra spotřebitelů stagnuje na 105,1 bodu. Důvěra podnikatelů v ekonomiku poklesla z květnových 95,7 na 95,2 bodu. V podnikatelské sféře rostla důvěra v ekonomiku pouze ve stavebnictví.

„Podnikatelé očekávají, že v letním období vzroste tempo růstu stavební činnosti, a uvažují i o navýšení počtu zaměstnanců,” vysvětlil Jiří Obst z oddělení konjunkturálních průzkumů ČSÚ.

„Vývoj v zahraničí, a především pak v německém průmyslu, bude do dalších měsíců klíčovým faktorem i pro vývoj v tuzemském průmyslu. Na průmyslovou aktivitu v eurozóně nepříznivě dopadají obchodní války, nepříznivý dopad ale má také stále nedořešený brexit,” podotkl hlavní ekonom Generali Investments CEE Radomír Jáč.

„Z konjunkturálního průzkumu rovněž vyplynulo, že stavební podniky mají zajištěnou práci zakázkami na 10,3 měsíce, což je nejvyšší hodnota od počátku zjišťování tohoto údaje,“ dodal Obst.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků