Hlavní obsah

Dolar se zvedá ze dna, posílil o korunu

Americká měna, která poslední měsíce bojovala s propadem ke všem světovým měnám, se v posledních dnech vzpamatovala a nezvykle posílila. K euru se obchoduje 1,318 USD/EUR. Podle analytiků donutila americké centrální banka (FED) investory konečně přihlédnout ke zlepšujícím se výsledkům americké ekonomiky a odhlédnout od deficitu obchodní bilance.

Dolar se zvedá ze dna, posílil o korunu

Dolar začal posilovat na konci minulého týdne poté, co centrální banka v USA zveřejnila zápis ze svého zasedání. "FED v poznámkách naznačil, že se obává růstu inflace a bude pokračovat ve zvyšování úrokových sazeb," sdělil analytik České spořitelny Luboš Mokráš.

Kromě toho se z USA očekává zpráva, že trh v posledním měsíci vytvořil 175 tisíc pracovních míst, což je nad očekávání dobrý výsledek.

Dolar v posledních dnech rostla k euru nejrychleji v posledním půl roce.  "Mnoho investorů očekává, že kurz eura a dolaru stále ještě nedosáhl vrcholu," řekl analytik jedné z londýnských bank Kristjan Kasikov.

Koruna oslabila o 80 haléřů

Ke koruně se dolar obchoduje za 23,07 koruny, ačkoliv na konci roku byl kurz až 22,30 korun za dolar.

K dolaru, který v Evropě váže kurz na euro tak oslabují téměř všechny měny. Koruna je mírnou výjimkou. Snížení není tak velké, protože díky dobrým výsledkům obchodní bilance roste její kurz k euru. K evropské měně se koruna obchoduje na 30,44 koruny za euro.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků