Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Do čela ČSA míří vysocí manažeři Travel Service

Valná hromada akcionářů Českých aerolinií v úterý obměnila dva ze tří členů představenstva. V něm posílí zástupci většinového vlastníka ČSA, společnosti Travel Service. Kdo nahradí na postu předsedy představenstva končícího Jozefa Sinčáka, rozhodne až příští zasedání. Travel Service také mění název na Smartwings Group.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Do čela ČSA míří vysocí manažeři Travel Service

„Novým členem představenstva ČSA byl zvolen Petr Kudela, finanční ředitel Travel Service. Druhým členem představenstva ČSA byl zvolen Radek Müller, manažer pro pravidelnou leteckou přepravu v Travel Service. Martin Štolba, místopředseda představenstva ČSA, ve své funkci zůstává. Předseda představenstva ČSA bude zvolen na nejbližším zasedání představenstva,” informovala mluvčí Travel Servisu Vladimíra Dufková.

Valná hromada ČSA vzala na vědomí ukončení výkonu funkce dosavadního předsedy představenstva Jozefa Sinčáka, jehož funkční období v představenstvu uplyne k 24. říjnu. Další člen představenstva Josefa Adam rezignoval.

Značka Travel Service skončí

Travel Service v minulých také odsouhlasil vznik koncernu Smartwings Group. V rámci letecké přepravy bude koncern využívat dvou obchodních značek Smartwings a ČSA.

„Jsme přesvědčeni, že jednotné řízení a koordinace členů koncernu povede k získání silnějšího postavení na trhu letecké přepravy,“ řekl Jiří Šimáně, předseda představenstva Travel Service.

Pro koncern bude používáno slovní spojení Smartwings Group. Přejmenování na všech trzích, kde firma působí, proběhne do konce roku.

Společnost Travel Service letos v únoru odkoupila 64 procent akcií ČSA od Korean Air a státní firmy Prisko. Vlastní tak 97,7 procenta v národním leteckém dopravci. [celá zpráva]

České aerolinie patří mezi pět nejstarších aerolinek na světě. Loni přepravily 2,9 miliónu cestujících, meziročně o sedm procent více. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků