Hlavní obsah
Pobočka Deutsche Bank Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Deutsche Bank plánuje propustit 23 tisíc lidí

Největší německý finanční ústav Deutsche Bank (DB) se chystá propustit 23 tisíc zaměstnanců, což je zhruba čtvrtina celkové pracovní síly. Uvedla to v pondělí agentura Reuters s odkazem na svůj zdroj z finančního sektoru.

Pobočka Deutsche Bank Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Deutsche Bank plánuje propustit 23 tisíc lidí

Banka bude propouštět především v odděleních zpracování dat klientů a plánuje se zbavit divize PostBank, uvedly zdroje. Po reorganizaci tak bude mít kolem 75 tisíc pracovníků. Nový generální ředitel DB John Cryan nastoupil v červenci do funkce s úkolem snížit náklady.

Podle Reuters Cryan o víkendu představil svůj plán propouštění dozorčí radě. Mluvčí banky se k plánům na propouštění odmítla vyjádřit.

Ústup z Ruska

Deutsche Bank se podle Reuters chystá také ukončit skoro všechny své aktivity v Rusku, s výjimkou služeb transakčního bankovnictví. Podle zdroje je pravděpodobné, že banka uzavře 90 procent svých ruských aktivit. Ponechat by si prý mohla jen ty, které souvisejí s její divizí globálního transakčního bankovnictví.

O možném stažení Deutsche Bank z Ruska spekuloval již v pátek ekonomický list Financial Times (FT).

Americké vyšetřování

Deutsche Bank a americké ministerstvo spravedlnosti vyšetřují obvinění z uplácení vysoce postavených pracovníků banky. Obvinění se prý vztahují na její moskevskou pobočku. Podle FT se vyšetřování týká i praní peněz moskevských klientů.

Podnik už o víkendu sdělil, že šéf představenstva společnosti Deutsche Bank Russia Jörg Bongartz se přesune do Frankfurtu, kde se bude zaměřovat na obchodní aktivity ve střední a východní Evropě. Jeho odchod se podle banky dlouho plánoval a s vyšetřováním nesouvisí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků