Hlavní obsah
Nebezpečné hračky původem z Číny Foto: ČOI, Novinky

Děti se mohou udusit střelami z čínských pistolek

Pracovníci České obchodní inspekce (ČOI) odhalili nebezpečné dětské hračky vyrobené v Číně. Jde o pistole se střelami s přísavkami, které mohou dětským uživatelům přivodit i udušení.

Nebezpečné hračky původem z Číny Foto: ČOI, Novinky
Děti se mohou udusit střelami z čínských pistolek

„Při zkoušce tahem se přísavky, které jsou na konci střel nasazeny, oddělily. Přísavky se celé vejdou do zkušebního válce pro malé části a k jejich oddělení je zapotřebí velmi malé síly. To znamená, že i při běžném a předpokládaném způsobu užití výrobku může dojít k zablokování dýchacích cest,“ informuje ČOI.

Z těchto důvodů byl prodej všech tří výrobků zakázán a následně je také distributor stáhl z trhu. ČOI apeluje na rodiče, aby zkontrolovali, zda nebezpečné pistole nemají jejich ratolesti mezi svými hračkami.

Zákaz prodeje se týká vojenské sady Laser Gun Super Power MU 1317 a 96 PC/CTN, policejní sady Police Weapon set a policejní sady Police Gun Force Shoot Game MU 1314 480 PC/CTN.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků