Hlavní obsah
Hospoda Three Chimneys v anglickém Biddendenu Foto: Profimedia.cz

Daně a zákaz kouření mohou za konec deseti tisíc britských hospod

Daně a zákaz kouření jsou údajně hlavním důvodem „soumraku britských hospod”. Vyplývá to ze studie zveřejněné ve středu, podle níž bylo od roku 2006 uzavřeno zhruba 10 tisíc hospod, napsala agentura AFP.

Hospoda Three Chimneys v anglickém Biddendenu Foto: Profimedia.cz
Daně a zákaz kouření mohou za konec deseti tisíc britských hospod

Zpráva nazvaná „Zavírací doba”, kterou vypracoval Ústav ekonomických záležitostí, zjistila, že od roku 1980 bylo v Británii uzavřeno 21 000 hospod a toto tempo se stále zvyšuje.

Z pohostinských podniků, které byly uzavřeny po roce 2006, valná většina zrušila provoz kvůli zákazu kouření na uzavřených veřejných místech a kvůli dani uvalené na alkohol, uvedla zpráva.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Víc pijí doma

Britové také, jak se zdá, ztrácejí chuť na pivo; v letech 2003 až 2011 klesla konzumace piva u osob starších 15 let o 30 procent. Celkově pak konzumace alkoholu klesla o 18 procent za poslední desetiletí, dodala studie, podle níž Britové čím dál tím častěji raději pijí doma než v hospodách.

V roce 1982 bylo v Británii 67 800 hospod, dodala studie. V roce 2002 to bylo 60 100 a v loňském roce už jen 48 tisíc.

V Česku ministerstvo zdravotnictví navrhuje zakázat kouření v podnicích, kde se vaří. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků