Hlavní obsah
Foto: Profimedia.cz

Další šance pro Česko: Korejský výrobce pneumatik Nexen tady chce továrnu

Jihokorejský výrobce pneumatik Nexen Tire uvažuje o výstavbě závodu v České republice. Firma svým středečním oznámením potvrdila dřívější spekulace. Definitivně ale ještě rozhodnuto nebylo. Nexen patří mezi dodavatele mladoboleslavské automobilky Škoda Auto a jihokorejské Hyundai Motor.

Foto: Profimedia.cz
Další šance pro Česko: Korejský výrobce pneumatik Nexen tady chce továrnu

"Zvažujeme (tuto továrnu), protože potřebujeme rozšířit výrobní kapacitu ve středně dlouhém a dlouhém období. Nic však nebylo rozhodnuto," uvedla společnost Nexen ve zprávě pro jihokorejskou burzu. V současnosti má firma závody v Jižní Koreji a v Číně, napsala agentura Reuters.

Škoda Auto tento měsíc oznámila, že uzavřela se společností Nexen dohodu o dodávkách pneumatik pro modely Rapid a Octavia. Nexen dodává pneumatiky také automobilce Hyundai, do továrny v Nošovicích je ale nedodává.

Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček loni oznámil, že do zóny Triangle u Žatce by mohl přijít nový investor, který by vytvořil 1000 pracovních míst a investoval až deset miliard korun. Podle některých informací by mělo jít právě o firmu Nexen.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků