Hlavní obsah
České aerolinie (ČSA) pondělí po více než dvou měsících obnovují pravidelný provoz. Foto: Tomáš Holý, Novinky

ČSA obnovují provoz prvních tří linek

České aerolinie (ČSA) v pondělí po více než dvou měsících obnovují pravidelný provoz. Jejich letadla poletí do francouzské Paříže, německého Frankfurtu nad Mohanem a nizozemského Amsterdamu. Jde o první tři obnovené linky, další budou následovat v příštích dnech. Společnost v polovině března kvůli koronavirové krizi zastavila všechny pravidelné lety z a do Česka.

České aerolinie (ČSA) pondělí po více než dvou měsících obnovují pravidelný provoz. Foto: Tomáš Holý, Novinky
ČSA obnovují provoz prvních tří linek

Společnost už dříve avizovala, že spouštění prvních linek bude závislé na podmínkách cestování do vybraných zemí. V první vlně obnovování provozu jsou tak země, které tolik neomezují vstup cizinců.

ČSA plánují v následujících dnech obnovit ještě další linky. Ve čtvrtek 21. května by měly začít létat do Stockholmu a od 25. května do Bukurešti. Do ukrajinského Kyjeva by podle rezervačního systému měl první spoj letět 3. června, do Oděsy pak o den později.

Prvním dopravcem, který obnovil provoz z Prahy, byly aerolinky Eurowings se spoji do Düsseldorfu, které první let podnikly 3. května. O den později začal do Amsterdamu denně létat také dopravce KLM. Vedle toho na letišti bez přerušení fungují spoje do Minsku od společnosti Belavia a do Sofie od Bulgaria Air.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků