Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

ČOI: Zákon porušila víc než polovina kontrolovaných autobazarů

Zatajené havárie nebo stočené tachometry. I s takovými nekalými praktikami autobazarů se loni setkali kontroloři České obchodní inspekce (ČOI). Při prodeji ojetých aut porušila zákon víc než polovina kontrolovaných bazarů, nejčastěji šlo právě o použití nekalé obchodní praktiky. Inspektoři uložili 73 pokut za zhruba dva miliony korun, informoval mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
ČOI: Zákon porušila víc než polovina kontrolovaných autobazarů

Inspekce loni provedla 83 kontrol autobazarů, porušení právních předpisů zjistila v 50 případech. Je to zhruba stejný podíl jako o rok dříve. Nekalou obchodní praktiku zaznamenali inspektoři při 27 kontrolách a 14krát například prodávající řádně neinformoval o vlastnostech prodávaných výrobků.

Nejvyšší pokuta byla 300 tisíc korun. Inspekce ji uložila společnosti Auto Diskont za nepravdivé údaje o technickém stavu BMW za 215 tisíc. Na webu a při prohlídce v prodejně firma uvedla, že je auto nehavarované ve velmi zachovalém stavu. Podle ČOI ale byl vůz ve velmi špatném až nevyhovujícím technickém stavu, nadměrně opotřebovaný a havarovaný, stav tachometru navíc neodpovídal počtu ujetých kilometrů.

Další pokutu 90 tisíc dostal majitel jednoho z pražských autobazarů. Prodávající na dotaz inspektorů, kteří vystupovali jako spotřebitelé, uvedl, že vůz Škoda Octavia je dovezen z Francie a stav tachometru je 150 553 km. „Ze znaleckého posudku však vyplynulo, že skutečný stav najetých kilometrů byl 249 687 km," uvedl mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků